Мужність без перешкод

Мужність без перешкод

Як чоловік з інвалідністю  ІІ групи з Покровського району на Донеччині  долає кілометри розбитих доріг, аби допомогти вижити односельцям в умовах карантину

Анатолій Полигач з Покровського району на Донеччині, має інвалідність ІІ групи з дитинства через захворювання  крові, зі здоров’ям, звичайно ж, проблеми.  Але, незважаючи на хворобу, знаходить в собі сили, аби допомагати односельцям – людям похилого віку – вижити  в умовах карантину через пандемію корона вірусу. Крім цього, виготовляє пам’ятки, буклети, як захиститися від зарази, і роздає людям, та вивішує на видних місцях у селах.

Ось яке повідомлення він розмістив у ФБ:

«Хочу вам розповісти, з якою бідою зіштовхнулися літні люди та інваліди, що мешкають у селах.

З 18 березня в Україні почала діяти заборона міжміських перевезень у громадському транспорті через введення карантину  проти поширення корона вірусу.

Так ось, проблема в чому:  у нас в село привезли пенсії того ж 18 березня, і люди, які живуть на мінімальну пенсію у 1638 грн., зіштовхнулися з бідою:  де  взяти ліки, які купуються і вживаються до наступної пенсії, економлячи. Не дай Бог, вони скінчаться до того, як можна буде купити нові! Карантин потрібен, я це не заперечую, дивлячись на те, в якому жахливому стані наша медицина, це – єдиний шанс врятувати багато життів!

Так ось,  більш підприємливі мешканці села,  в якій у яких є авто, почали возити мешканців села до міста з 100 грн. з людини в один кінець, про таксі я мовчу –  ціни злетіли в 3 рази.  Спілкуючись з більшістю сусідів пенсіонного віку,  не раз чув від них, що, мов вмирати тільки залишилося. Що робити? Поїхати за  ліками, а потім пухнути від  голоду, бо коштів не вистачить, чи померти від хвороб? Вибір невеликий.

Тоді я сьогодні пройшов по сусідам – пенсіонерам та інвалідам, і  сказав, що поїду на велосипеді в місто, то ж  напишіть списки,  які ліки потрібні. Перед виїздом до Мирнограду, у мене було 7 списків,  велосипед та 14 км дороги в один бік.

Велика подяка моїй коханій дівчині, яка мешкає у місті,  за те, що вона допомагала мені скуплятися у аптеках: я по одному списку, вона по іншому.

На зворотну дорогу у мене були набиті усі сумки та 14 км дороги додому.

Коли повернувся, усі пенсіонери були дуже вдячні мені за те, що я привіз їм ліки.

Тільки тримаючись разом,  ми зможемо побороти лихо, яке прийшло до нас в країну!

P.S.  Сподіваюсь, назавтра не зляжу з загостренням гемофілії, на яку хворію».

Це повідомлення прокоментувала голова Покровської районної організації осіб з інвалідністю Катерина Сахарова: «Дякую тобі, Анатолію! Я знаю, що цей милосердний вчинок може тобі дуже дорого коштувати. Ти з дитинства маєш інвалідність 2 групи і тобі ніяким чином не можна стомлюватись і нервувати. 14 км на веломашин і-це немала відстань і для здорової людини, але слава Богу, ти справився, тебе сам Ангел супроводжував і допомагав. Я сподіваюсь, все буде добре і ти не раз ще допоможеш своїм односельчанам. Бережи себе».

На фото : Анатолій Полигач.

Громадські організації людей з інвалідністю Покровського району залучилися до волонтерської роботи з протидії корона вірусу

До речі, пані Катерина особисто та члени Покровської районної організації людей з інвалідністю активно залучилися до роботи з протидії поширенню корона вірусу. При організації створено волонтерську групу з числа осіб з інвалідністю, які доставляють медикаменти і продукти тим, хто не може за станом здоров’я вийти з дому. Наразі виготовляють  захисні маски із тканини, які потім роздають мешканцям.   .

    Підписано Меморандуму про співпрацю між  БФ «Спасіння душі» і  громадською організацією «Покровська районна організація осіб з інвалідністю».

   Налагоджена співпраця з національною мережею продуктових магазинів АТБ щодо  забезпечення найбільш вразливих верств населення продуктовими наборами.

 В  середині команди  налагоджується  робота засобами онлайн – спілкування. Вже розпочато надання індивідуальних консультацій особам з інвалідністю   онлайн   та по телефону щодо соціального захисту та реабілітації.

    Підготовлені і відправлені списки людей з інвалідністю до Департаменту соціального захисту населення  з метою надання допомоги продуктами харчування і медикаментами особам з інвалідністю 1 та 2 груп.

    Виготовлені  інформаційні  буклети щодо недопущення поширення корона вірусної інфекції.

     Найближчим часом Покровська  РООІ планує провести організаційний аудит та визначити стратегічні пріоритети, цілі та завдання  для більш ефективної роботи, а також  захід з елементами психотренінгу з підвищення життєвого ресурсу для матерів дітей з інвалідністю.

      Не припиняється праця над  створенням нових проектів і програм.

Заплановано також:

–  визначити День важливих справ;

 – надати УСЗН потреби у різноманітних соціальних послугах;

– взяти участь у засіданнях Ради роботодавців;

– погодити проект Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, щодо  дітей, які отримали поранення в зоні  бойових дій» та проект постанови КМУ «Порядок установлення диференційної плати за надання соціальних послуг».

На фото: Галина Мацько – волонтер з Покровської РООІ

 

Схожі новини